Detail hesla
[  svalnatice  ]
Heslosvalnatice
Slovní druh / typ heslapodst. ž.
Podheslí 
TitulekCo kdyby auta byla ženami? Módní fotografka vystihla duši žihadel i teréňáků
RubrikaFotogalerie
Autor(mav)
Postavení autora 
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaNalezeno v archivu NewtonOne společnosti NEWTON Media, a.s.
Kontext
Indiana Jonesová jako Jeep Wrangler, svalnatice Hummerová nebo VW hipísačka. S podobnými představami si pohrála kalifornská fotografka Viktorija Pashutaová. Prý mají dnes lidé silná pouta s různými předměty, takže není těžké věci personifikovat. "Jednou, dvakrát do roka mě začne nudit normální focení a udělám něco s hashtagem FUN," popisuje svůj čerstvý projekt. "Myslíte, že se tyhle fotky virálně rozjedou?" My tedy myslíme, že ano. A přidáváme pár tipů na další oduševnělé vozy. Jak by asi vypadaly jejich personifikace?
Zdrojreflex.czČíslo Strana Datum17.2.2016Rok2016

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   07 06 2023