Detail hesla
[  kyberpřikázání  ]
Heslokyberpřikázání
Slovní druh / typ heslapodst. s.
Podheslípět porušovaných kyberpřikázání
Titulek 
RubrikaNázory
AutorLuděk Vainert
Postavení autora 
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaTitulek komentáře.
Kontext
Pět porušovaných kyberpřikázání # Počítače, firemní i soukromé, jsou znovu pod palbou tak silnou, že se událost dostává na titulní strany novin. Přitom poslední útok hackerů není zásadně odlišný od toho, který ochromil řadu počítačových systémů před šesti týdny. Čas na přípravu tak měl i ten, kdo bezpečnost systémů i jejich aktualizace dosud podceňoval. Jak to, že ani drsný květnový budíček nestačil? Jak je možné, že nechráněné počítače jsou i ve velkých firmách, a to nejen na východ od nás? Česko patří mezi deset nejpostiženějších zemí, takže hazardování s cennými daty tu není rozhodně výjimkou. Co se tedy vyplatí respektovat za všech okolností?
ZdrojHospodářské novinyČíslo Strana8Datum29.6.2017Rok2017

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   23 04 2024