Detail hesla
[  mikrotechnologie  ]
Heslomikrotechnologie
Slovní druh / typ heslapodst. ž.
PodheslíInstitut mikrotechnologií a nanotechnologií MacroNano
TitulekVysoké školy představí své nejzajímavější projekty
RubrikaVeletržní Brno
AutorVeronika Šmídová
Postavení autora 
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaSpeciální příloha.
Kontext
Chytrá stěna, elektroletoun nebo přístroj pro prvkovou analýzu. Na tyto a další projekty vysokých škol a výzkumných institucí se mohou těšit návštěvníci letošního ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu. Právě vysoké školy a vědecká pracoviště budou kromě soukromých firem patřit k 1500 vystavovatelům, kteří v Brně představí výsledky své práce. … Se svými projekty seznámí návštěvníky veletrhu rovněž německá vysoká škola Technische Universität z durynského města Ilmenau, konkrétně její Institut materiálové technologie a Institut mikrotechnologií a nanotechnologií MacroNano. "Zaměřili jsme se především na zdokonalení již existujících materiálů, ale také na vývoj materiálů nových a zlepšení výrobních procesů," vysvětluje koordinátor projektů Tino Wagner. K vidění tak budou například visuté křemíkové konstrukce o rozměru pouhých 16 nanometrů, ultra přesné leštění integrovanými optickými systémy, inovativní materiály a další technologické novinky.
ZdrojHospodářské novinyČíslo Strana4Datum25.9.2014Rok2014

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   17 06 2024