Detail hesla
[  cyberflashing  ]
Heslocyberflashing
Slovní druh / typ heslapodst. m.
Podheslíjev zvaný cyberflashing
TitulekPřípad nevyžádaného penisu
RubrikaDiagnóza
AutorJiří X. Doležal
Postavení autorareportér
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
Poznámka 
Kontext
Když jsem poprvé jev zvaný cyberflashing zaznamenal, myslel jsem, že jde o vyvádění jednoho osamělého úchyláka. Pak jsem ale zjistil, že tento koníček - tedy rozesílání fotek vlastního penisu - je masovým jevem a že se drzost sexuálních deviantů skrytých za přístroji elektronické komunikace neuvěřitelně zvyšuje. Mám kamarádku - krásná divoká žena středního věku, vzdělaná, kultivovaná, ale s čistě mužskou sexualitou. Sbírá chlapy tak, jako vyhlášení holkaři sbírají děvčata, a zakládá si je do herbáře. V rámci takového zkoumání pražské kavárny narazila na jednoho veřejně známého (a ženatého) intelektuála, který ve svých esejích tepe morálku doby. Pár dní poté jí přišla fotka. Otevřela ji - a co nevidí. Jde o detailní snímek. Mužská ruka odhrnuje vyvinutý pivní mozol, aby bylo alespoň něco vidět, a pod ním - bimbásek. Vcelku průměrný, nic moc na chlubení. Přestože je má kamarádka žena zkušená, světa znalá a bimbásků viděla už dost, překvapilo ji to. Ještě nikdy předtím nedostala fotku penisu známého moralisty. Upozorňuji - nešlo o domluvenou intimní hru dvojice. Byl to, dejme tomu, nevyžádaný penis.
ZdrojReflexČíslo2Strana64Datum14.1.2016Rok2016

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   09 06 2023