Detail hesla
[  oheň  ]
Heslooheň
Slovní druh / typ heslapodst. m.
Podheslí"udržovač ohně"
TitulekUdržovač ohně
RubrikaVíkend
AutorTomáš Klvaňa
Postavení autora 
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaNalezeno v archivu Mediasearch společnosti NEWTON Media, a.s.
Kontext
Pětapadesátiletý prezident opticky zestárl, ale je prý ve výborné fyzické kondici. "To, že teď běhá míli (1600 m) za sedm minut, svědčí o disciplíně, jakou vnesl do svého života. Dřív ji běhal o 27 až 30 sekund pomaleji," řekl New York Times jeho mediální poradce Mark McKinnon. Bush není vzdělaný jako Gore a Clinton, ani nadprůměrně inteligentní hráč a řečník kalibru Tonyho Blaira. Není tím politikem, který by vtiskl pravici novou tvář, a tak odpověděl na levicovou třetí cestu. V tomto smyslu je "udržovač ohně", pragmatik. Před jeho zemí však stojí základnější úkol, jenž je pro Bushe, alespoň se to předběžně zdá, jako stvořen. … George Bush má dar politické syntézy a je zdatný manažer. Dokáže určit podstatu věci a na rozdíl od otce se nebojí "utratit" politický kapitál.
ZdrojVíkend magazín HNČíslo Strana11Datum11.1.2002Rok2002

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   01 06 2023