Detail hesla
[  mokuchtivý  ]
Heslomokuchtivý
Slovní druh / typ heslapříd.
Podheslímokuchtivý zájemce
TitulekVinárna U sudu
RubrikaEx
AutorPetr Hrabalik
Postavení autorahudebník a spisovatel
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaHodnocení vinárny. Kulturní příloha.
Kontext
Celý prostor budí dojem jakési vynucené stísněnosti, za níž je ovšem skryta určitá zdánlivost, iluzornost, prostě ono známé - "sovy nejsou tím, čím se zdají být". A nejsou. "Útroby vinárny jsou totiž tvořeny velkým množstvím nejrůznějších barů a místností, které ukryty v pražském podzemí tvoří neuvěřitelně bohatou a spletitou síť, ve které dokáže zabloudit i zkušený barový cestovatel. A to ještě existuje další řada neznámých a vzdálených barů, o kterých se vyprávějí ty nejbarvitější historky u barových ohňů a z nichž se už mnohý mokuchtivý zájemce nikdy nevrátil. V takových případech jsou podnikány náročné expedice na záchranu těchto jedinců a vzápětí další expedice na záchranu předchozích expedic. Kolik se potuluje v podzemí lidí, nikdo neví" (kniha Mimo Sud).
ZdrojReflexČíslo29Strana20Datum20.7.2006Rok2006

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   20 05 2024