Detail hesla
[  hostesák  ]
Heslohostesák
Slovní druh / typ heslapodst. m.
Podheslímingleři se vyvinuli vlastně z regulérních hostesek a hostesáků
TitulekNový neuvěřitelný trend: Firmy letos pašují modely a modelky na vánoční večírky, aby tam bavili zaměstnance. Na večírku tedy můžete potkat sexy "minglery" v utajení
Rubrika 
AutorNikol Šubrtová
Postavení autora 
Mluvčí 
Postavení mluvčího 
PoznámkaNalezeno v archivu Anopress společnosti NEWTON Media, a.s.
Kontext
Modelingové společnosti sdělily i další detaily, například jedna velká herní společnost ze San Francisca si na vánoční party s datem konání o víkendu 8. Prosince 2017 vyžádala 25 modelek a 5 modelů, aby na večírku trávili čas tak nějak "se všemi tam přítomnými muži". To prozradila médiím prezidentka agentury Cre8 Farnaz Kermaani. Společnost, kterou ředitelka agentury nejmenovala, si najaté krasolidi vybrala podle fotek a museli všichni podepsat smlouvu zahrnující absolutní mlčenlivost. Najatí krasavci a krasavice také musejí přijít připraveni, jejich úkolem je naučit se jména zaměstnanců a detaily o nich, aby se s nimi na party mohli socializovat opravdu věrohodně. "Společnosti totiž nechtějí, aby jejich pracovníci mluvili s někým na party a pomysleli si: aha, tenhle člověk byl najat, aby se se mnou bavil," vysvětluje Kermaani, která poslala jen o uplynulém víkendu modely na sedm takových večírků. Tento fenomén zažívá nyní obrovský boom, ale zcela nový není, najímání tzv. modelek pro tvorbu atmosféry, se dělo i v minulosti. Takto najatým modelům se také říká mingleři, podle anglického "mingle" znamenajícího vmísit se někam, ale i konverzovat s někým. Mingleři se vyvinuli vlastně z regulérních hostesek a hostesáků a stali se samostatnou službou.
Zdrojlui.czČíslo Strana Datum11.12.2017Rok2017

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   15 04 2025