Podmínky užití materiálu z databáze Neomat
cls

Lexikální materiál získaný z těchto sbírek smí být využíván pouze pro nekomerční účely, pro výzkum nejnovějšího stavu české slovní zásoby, pro výuku češtiny atp. Bude-li zde uveřejněný materiál použit v publikacích, musí být citován jeho zdroj, tj. databáze Neomat.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
babišovatslov. ned.
Dobártováno, teď se babišuje # Odpor Andreje Babiše vůči umístění sociálnědemokratického náměstka na ministerstvo financí nastoluje řadu otázek ve vztahu k Babišově působení v politice. Tak především vláda, i koaliční, není "soubor volných elektronů", použijeme-li slovník někdejšího premiéra Petra Nečase. Nemůže sestávat ze vzájemně nezávislých ministerských lén a stranických hájemství,…Právo
2014
babišovatslov. ned.
Když dvakrát v týdnu vařím, třeba zeleninovou polévku a žemlovku (mňam) nebo česnekovou polévku, brambory a kuřízek (to je druhý neologizmus, skrývá se v něm kuřecí řízek), mám vždy všechny náležité suroviny a ingredience připraveny, abych nemusel babicovat (třetí neologizmus), nahrazovat něco něčím, třeba vlašské ořechy v žemlovce arašídy. Pokud…Slovácké noviny
2014
babišovatslov. ned.
……neviditelnypes.cz
2017

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   17 06 2024