Jak citovat
cls

Databáze excerpčního materiálu Neomat (2015) [online]. Verze 3.0. Praha: Oddělení současné lexikologie a lexikografie Ústavu pro jazyk český AV ČR. Cit. 2023-09-26. <http://neologismy.cz/>.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
haiderizovanýpříd.
…říkám, s tím, že by ODS byla dramaticky vytlačena z politického vlivu a byla marginalizována jako politická strana na pravé straně politického spektra, která má nulový koaliční potenciál a konečně by došlo ke kýženému stavu české politické scény, myslím ke kýženému, co se týká protivníků ODS. Na levé straně extrémní…vyslFrekvence 1
1999
haiderizovanýpříd.
Rakouští umělci jsou znepokojeni haiderovci ve vládě. Dali to najevo ve vídeňském Burgtheatru v diskusi Zůstat, nebo odejít?, jež proběhla v neděli večer jako reakce na nejnovější politický vývoj v zemi. Umělci, mezi nimiž byl například slavný herec Klaus Brandauer, se shodli v odmítnutí nového kabinetu, nikoliv ale v prostředcích…Právo
2000
haiderizovanýpříd.
Těžko se divit stínovému zahraničnímu ministrovi "eurorealistické" ODS Janu Zahradilovi, že využil situace k prostému sdělení: vstup do EU přece vůbec není "(politicky) neutrální technicko-administrativní proces". Samozřejmě že ne. Jistě, našim pravicovým euroskeptikům se nelíbí všichni ti "euromoralisté", jimž před měsícem americký Wall Street Journal vyčetl honění Pinocheta po soudech,…Právo
2001
Export dat
cls

Pro import exportovaného souboru dat ve formátu *.csv je třeba při načtení do programu Microsoft Excel 2010 v Průvodci importem textu zaškrtnout pole Oddělovač textu, pak stisknout tlačítko Další. V kartě Nastavení oddělovačů dat je nutné v sekci Oddělovače vybrat volbu Středník. V poli Textový kvalifikátor je třeba vybrat volbu " a potvrdit tlačítkem Další. Pak už je možné nastavit si v Průvodci importem textu v poli Náhled dat formát textu v jednotlivých sloupcích: obecný, text, datum nebo Neimportovat sloupec (přeskočit). Výsledek exportu potvrdíme tlačítkem Dokončit.

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   25 09 2023