Podmínky užití materiálu z databáze Neomat
cls

Lexikální materiál získaný z těchto sbírek smí být využíván pouze pro nekomerční účely, pro výzkum nejnovějšího stavu české slovní zásoby, pro výuku češtiny atp. Bude-li zde uveřejněný materiál použit v publikacích, musí být citován jeho zdroj, tj. databáze Neomat.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
prohaiderovskýpříd.
Tlak politické reprezentace i veřejnosti donutil Ministerstvo vnitra, aby vyhlásilo válku ultrapravicovým extremistům. Kvůli nepovolené prohaiderovské demonstraci bude Národní aliance nejspíše zakázána, což potvrdil ministr vnitra Václav Grulich.Hospodářské noviny
2000
prohaiderovskýpříd.
Vyšetřovatel obvinil Skoupého (exc.: předseda skinheadského sdružení Národní aliance) z podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod občanů, Raise navíc z výtržnictví. Skoupý je údajně stíhán proto, že měl na nepovolené prohaiderosvké demonstraci, uspořádané NA 19. února, bílou košili s černými výložkami, které nosili za druhé světové…Hospodářské noviny
2000

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   23 07 2024