Podmínky užití materiálu z databáze Neomat
cls

Lexikální materiál získaný z těchto sbírek smí být využíván pouze pro nekomerční účely, pro výzkum nejnovějšího stavu české slovní zásoby, pro výuku češtiny atp. Bude-li zde uveřejněný materiál použit v publikacích, musí být citován jeho zdroj, tj. databáze Neomat.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
klausboardpodst. m.
Naše Máňa povídala, že mám zítra někam jít hlasovat, snad do Českého slavíka, Týtý nebo tak něco. Už to mám, volby jsou to! Kampaň byla až na "klausboard" tak neviditelná a neslyšitelná, že nebýt zvídavé Máni, nic se nedozvím. Ale vážně, koho zaškrtnout a koho ne…Metro
1998
klausboardpodst. m.
Psychologie zná termín "volně těkající agresivita". Je to zlá mocnost jako ohnivý kohout. Sedne hned sem, hned tam, pokaždé se rozmnoží, protože vyvolá další zlobu, která pak taky volně těká. Jedním takový jejím usednutím bylo úmyslné zničení klausboardu…Lidové noviny
1998

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   27 09 2023