Jak citovat
cls

Databáze excerpčního materiálu Neomat (2015) [online]. Verze 3.0. Praha: Oddělení současné lexikologie a lexikografie Ústavu pro jazyk český AV ČR. Cit. 2024-06-14. <http://neologismy.cz/>.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
klausokraciepodst. ž.
Václav Klaus má pravdu. Již nejde jen o Českou televizi, ale o zásadní politický střet dvou koncepcí demokracie. Demokracie standardní a "havlokracie", říká předseda ODS. Lze opáčit: demokracie standardní a "klausokracie". Otázka zní, co je to standardní. V pojetí ODS parlamentní demokracie znamená, že si lidé jednou za čtyři roky zvolí své zástupce, kteří vytvoří v Poslanecké sněmovně většinu a rozdělí si moc. Tuto skutečnost mohou změnit zase jenom volby. Cítí-li se občané nespokojení a nejsou-li zrovna volby, mohou…Právo
2001
klausokraciepodst. ž.
S demokracií je u nás zle. Žijeme v područí Bruselu a Ústavního soudu, soudí Václav Klaus. A vracejí se 50. léta, soudí hradní vicekancléř Petr Hájek. Naposledy ho nadzvedl soud s rasistickými žháři z Vítkova, kteří málem upálili Natálku Kudrikovou. Hájka popudilo, že veřejnoprávní televize proces vysílala v přímých přenosech.…Týden
2010

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   13 06 2024