Jak citovat
cls

Databáze excerpčního materiálu Neomat (2015) [online]. Verze 3.0. Praha: Oddělení současné lexikologie a lexikografie Ústavu pro jazyk český AV ČR. Cit. 2024-07-20. <http://neologismy.cz/>.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
klausovánípodst. s.
Baštování a klausováníPrávo
1999
klausovánípodst. s.
Na Kubě se prý říkalo: Nemám nic proti Castrovi, ale jsem zásadně proti kastrování. Je-li nyní našim prezidetem Václav Klaus, nemám nic proti Klausovi. Proti Klausování však budu pořád. Co je Klausování? Mentorství, skákání do řeči. Totální neochota uznat chybu. Přesvědčení, že pravidla fair play vždy platí jen pro druhého. Chápání debaty nikoli jako prostředku ke zjištění pravdy, nebo hry, ale zásadně jako boje…iDnes.cz
2003
klausovánípodst. s.
Co je Klausování? Mentorství, skákání do řeči. Totální neochota uznat chybu. Přesvědčení, že pravidla fair play vždy platí jen pro druhého. Chápání debaty nikoli jako prostředku ke zjištění pravdy, nebo hry, ale zásadně jako boje. Pan Klaus je úctyhodný a inteligentní chlapík. Klausování je ovšem naprosto nesnesitelné. Poslední dobou se mu však Klaus, myslím, snaží trochu odnaučit. Lánská obora je docela dobré místo pro léčebný tábor…iDnes.cz
2003

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   16 07 2024