hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
klausovicepodst. ž.
…když mířil na Hrad seznámit prezidenta s (ne)pokrokem v jednáních o podobě vlády. A naposledy na "Marečka" narazil v úterý na novoročním obědě s Klausem na zámku v Lánech. To když od Klause dostal jako dárek lahev slivovice. "Je vypálená ze švestek z vlastní zahrádky, z lánské. Je to klausovice signovaná prezidentem republiky," smál se Topolánek. Skoro už chybělo, aby podrážděný prezident při slavnostním obědě kontroval jinou větou ze zmíněného filmu: "Maminko, dej mu jen polévku, víc si nezaslouží…Mladá fronta Dnes
2007
klausovicepodst. ž.
…na ministra zahraničí Karel Schwarzenberg. A dále Klausovi vadí, že kabinet nemá zajištěnou podporu nebo toleranci u Paroubkovy ČSSD, aby přežil hlasování o důvěře ve Sněmovně. "Tato schůzka, tento oběd nebyl zásadním politickým jednáním. Další kroky budou následovat v průběhu tohoto týdne," dodal prezident a Topolánkovi dal na cestu láhev "klausovice" - slivovice ze švestek vypěstovaných v Lánech. Prezident vyčkává se jmenováním vlády až na zítřejší jednání výkonné rady ODS - ta má Topolánkův kabinet definitivně schválit…Mladá fronta Dnes
2007
Export dat
cls

Pro import exportovaného souboru dat ve formátu *.csv je třeba při načtení do programu Microsoft Excel 2010 v Průvodci importem textu zaškrtnout pole Oddělovač textu, pak stisknout tlačítko Další. V kartě Nastavení oddělovačů dat je nutné v sekci Oddělovače vybrat volbu Středník. V poli Textový kvalifikátor je třeba vybrat volbu " a potvrdit tlačítkem Další. Pak už je možné nastavit si v Průvodci importem textu v poli Náhled dat formát textu v jednotlivých sloupcích: obecný, text, datum nebo Neimportovat sloupec (přeskočit). Výsledek exportu potvrdíme tlačítkem Dokončit.

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   27 02 2024