Podmínky užití materiálu z databáze Neomat
cls

Lexikální materiál získaný z těchto sbírek smí být využíván pouze pro nekomerční účely, pro výzkum nejnovějšího stavu české slovní zásoby, pro výuku češtiny atp. Bude-li zde uveřejněný materiál použit v publikacích, musí být citován jeho zdroj, tj. databáze Neomat.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
havlo-klausismuspodst. m.
Domnívám se, že bych byl člověkem, který by dokázal být slušným leaderem sociální demokracie. Petr Miller v Haló novinách 12. 12. Nepředstavitelně a neodpustitelně nás ponížili jak před našimi rodiči, tak i před našimi dětmi. Znásilnili nás. Poněmčili nás. Rozprodali nás. Vrhali o nás své kostky bez nás. Český havlo-klausismus a slovenský mečiarismus se zapsaly do našich dějin jako nacionalisticko - fašistické rozbíječské doktríny, které nerespektují nic. Nerespektují ani národní kulturu, ani národní hospodářství. Nerespektují naši budoucnost a opovrhují naší minulostí. Prof. Milan Zelený pro Haló noviny, 13. 2…ČNK_syn
1993

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   27 03 2023