Podmínky užití materiálu z databáze Neomat
cls

Lexikální materiál získaný z těchto sbírek smí být využíván pouze pro nekomerční účely, pro výzkum nejnovějšího stavu české slovní zásoby, pro výuku češtiny atp. Bude-li zde uveřejněný materiál použit v publikacích, musí být citován jeho zdroj, tj. databáze Neomat.

Jak citovat
cls

Databáze excerpčního materiálu Neomat (2015) [online]. Verze 3.0. Praha: Oddělení současné lexikologie a lexikografie Ústavu pro jazyk český AV ČR. Cit. 2024-05-20. <http://neologismy.cz/>.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
klaussystematikpodst. m.
…ústavníci odloží volbu (a odložit by ji nepochybně měli, minimálně prováděcí zákon je blbý), nejvíc to poškodí momentálního favorita Jana Fischera. Ten pán nepřichází s ničím novým, je vysloveně úřednický typ a čím se bude volba více protahovat, tím víc on bude blednout a zapadat. Převálcuje ho Zeman. Exsocialista a klaussystematik má totiž nejlepší kampaň. Na program kašle, nejezdí už v zemáku, ale boduje jinak. Do kandidatury mazaně zatáhl svou dceru Kateřinu (ona se zjevně ráda nechala zatáhnout). Na Hrad tedy kanduje dvojice, starší muž a jemu zcela oddaná mladá, pohledná žena, dcera. Na tuhle fintu žádný jiný kandidát toužící po…Týden
2012

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   20 05 2024