Podmínky užití materiálu z databáze Neomat
cls

Lexikální materiál získaný z těchto sbírek smí být využíván pouze pro nekomerční účely, pro výzkum nejnovějšího stavu české slovní zásoby, pro výuku češtiny atp. Bude-li zde uveřejněný materiál použit v publikacích, musí být citován jeho zdroj, tj. databáze Neomat.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
klaustrofobněpřísl.
V programu nebudou chybět snímky kultovního japonského režiséra Shinya Tsukamoto, který proslul dvojicí bizarních filmů Tetsuo. Na festivalu se představí nejnovějším filmem Opar. Jeho hrdina, uvězněný v klaustrofobně malém prostoru, je na pokraji smrti přinucen rekapitulovat svůj život. Žádný festival asijského filmu by nebyl kompletní bez sekce animovaných snímků. V té se například představí starší, ale stále diskutovaný Duch v lastuře, který je akční meditací o soužití člověka s vysoce rozvinutou technikou pojatou ve stylu zvaném "kyberpunk…Hospodářské noviny
2005
klaustrofobněpřísl.
…také k nakladatelům, kteří se jako první v Česku pustili do e-booků, tedy elektronických knih. Jak se jim po letech daří? | První e-knihu jsme vydali souběžně s papírovou novinkou již v roce 2010. Nám se tehdy ale moc nedařilo, neměli jsme co ztratit. Byly to těžké začátky. Na klaustrofobně malém českém trhu se během krátké doby objevilo více platforem, různé čtečky, formáty, což mátlo nakladatele i čtenáře. Část nakladatelů - a my taky - se kvůli pirátství rozhodla prodávat e-knihy s takzvanou tvrdou ochranou, což zase vedlo k znepřátelení čtenářů…Právo
2018
Export dat
cls

Pro import exportovaného souboru dat ve formátu *.csv je třeba při načtení do programu Microsoft Excel 2010 v Průvodci importem textu zaškrtnout pole Oddělovač textu, pak stisknout tlačítko Další. V kartě Nastavení oddělovačů dat je nutné v sekci Oddělovače vybrat volbu Středník. V poli Textový kvalifikátor je třeba vybrat volbu " a potvrdit tlačítkem Další. Pak už je možné nastavit si v Průvodci importem textu v poli Náhled dat formát textu v jednotlivých sloupcích: obecný, text, datum nebo Neimportovat sloupec (přeskočit). Výsledek exportu potvrdíme tlačítkem Dokončit.

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   23 04 2024