Podmínky užití materiálu z databáze Neomat
cls

Lexikální materiál získaný z těchto sbírek smí být využíván pouze pro nekomerční účely, pro výzkum nejnovějšího stavu české slovní zásoby, pro výuku češtiny atp. Bude-li zde uveřejněný materiál použit v publikacích, musí být citován jeho zdroj, tj. databáze Neomat.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
neklausismuspodst. m.
…ale k Václavu Klausovi a jeho velké zálibě ve vymýšlení -ismů. V souvislosti s osobou prezidenta nás napadají zejména tyto významné -ismy: Jájsemtoříkalismus (stav setrvalý). Tužkismus (naplno propukl letos v Chile). Blondýnismus (stav setrvalý). Bezpečnostní rámismus (naplno propukl letos v Austrálii). Ješitoismus (stav setrvalý). Sebechválismus (naplno propukl před mnoha lety). Neklausismus (bude to stav setrvalý po odchodu z funkce prezidenta). To pak ale nastane velký smutnismus, Václav Klaus byl skvělý pro reflexismus…Reflex
2011

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   27 03 2023