Podmínky užití materiálu z databáze Neomat
cls

Lexikální materiál získaný z těchto sbírek smí být využíván pouze pro nekomerční účely, pro výzkum nejnovějšího stavu české slovní zásoby, pro výuku češtiny atp. Bude-li zde uveřejněný materiál použit v publikacích, musí být citován jeho zdroj, tj. databáze Neomat.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
předklausovskýpříd.
Vracíme se nazpátek? # Zatím to ovšem vypadá na kroky vzad. Prezident republiky se při řešení vládní krize opět vrátil ke svým sociálním utopiím ze sedmdesátých a osmdesátých let - tehdy snil například o tom, že politici budou voleni jen sami za sebe, přičemž strany "měly by mít … spíš…Lidové noviny
1998
předklausovskýpříd.
Mezi novinky sice patří "opoziční smlouva" ODS s ČSSD i nucená "čtyřkoalice", avšak to všechno jsou věci, o které na naší politické scéně není žádná nouze. Tak jaképak nové rozpoutávání obří volební kampaně, která s sebou přinese jen finanční náklady a nepříliš vkusnou výzdobu měst a obcí, přeplněné domovní poštovní…Haló noviny
1998
předklausovskýpříd.
Billboard Václava Klause s lyžemi vyvolal u reklamních agentur zděšení. Často i několik let připravované kampaně s předními sportovci a modelkami se teď jeví jako naivní, krotké a trapné. "S předklausovským…Mladá fronta Dnes
2002
Export dat
cls

Pro import exportovaného souboru dat ve formátu *.csv je třeba při načtení do programu Microsoft Excel 2010 v Průvodci importem textu zaškrtnout pole Oddělovač textu, pak stisknout tlačítko Další. V kartě Nastavení oddělovačů dat je nutné v sekci Oddělovače vybrat volbu Středník. V poli Textový kvalifikátor je třeba vybrat volbu " a potvrdit tlačítkem Další. Pak už je možné nastavit si v Průvodci importem textu v poli Náhled dat formát textu v jednotlivých sloupcích: obecný, text, datum nebo Neimportovat sloupec (přeskočit). Výsledek exportu potvrdíme tlačítkem Dokončit.

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   23 04 2024