Podmínky užití materiálu z databáze Neomat
cls

Lexikální materiál získaný z těchto sbírek smí být využíván pouze pro nekomerční účely, pro výzkum nejnovějšího stavu české slovní zásoby, pro výuku češtiny atp. Bude-li zde uveřejněný materiál použit v publikacích, musí být citován jeho zdroj, tj. databáze Neomat.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
protiklausovskypřísl.
Nedomluvili jste se s Vieweghem? Ve stejnou dobu dva politicky nenávistné romány, protiodéesovsky, neřkuli protiklausovsky naladěné… | Ve skutečnosti jsme se asi před rokem v jednom antikvariátu vsadili, kdo napíše lepší politický román. Uznávám, že on vyhrál - na celé čáře. Jenom si už nemůžu vzpomenout, co bylo předmětem té sázky. Ale on mi to Michal určitě připomene. Máme se rádi…Mladá fronta Dnes
2002
protiklausovskypřísl.
Vydavatel inzertních novin Annonce Josef Kudláček se pravděpodobně chce stát za každou cenu mučedníkem pro své názory na řešení současné vnitropolitické situace. Stůj co stůj se snaží svými protiklausovsky laděnými články a inzeráty vyprovokovat veřejnost a upoutat na sebe pozornost policie a státního zastupitelství…Hospodářské noviny
1999

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   27 03 2023