Podmínky užití materiálu z databáze Neomat
cls

Lexikální materiál získaný z těchto sbírek smí být využíván pouze pro nekomerční účely, pro výzkum nejnovějšího stavu české slovní zásoby, pro výuku češtiny atp. Bude-li zde uveřejněný materiál použit v publikacích, musí být citován jeho zdroj, tj. databáze Neomat.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
zaklausovat seslov. dok.
Te Deum běží naplno už pátým dnem: rozeznívá internetové magazíny Klausových skalních příznivců. Jeho odpůrci zase veřejně stavějí na odiv trpké zklamání, někdy až na hranici fyzického utrpení. # Hrad se zaklausuje, radují se fanoušciMladá fronta Dnes
2003
zaklausovat seslov. dok.
Dosavadní ateisté minulý pátek večer uvěřili. "Bůh vám žehnej, pane profesore!" stálo od víkendu v záhlaví internetové stránky serveru Fragmenty. Americký prezident George Bush by se asi divil, kdyby zjistil, že se vydavatel Fragmentů Jiří Pancíř svým blahopřáním připojuje k jeho tradiční gratulaci "Bůh žehnej Vám i Vašemu úsilí ve…Mladá fronta Dnes
2003

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   23 03 2023