hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
merkelovskypřísl.
…nedokázalo prosadit svou představu řešení uprchlické krize. … Za vlády Angely Merkel se naši sousedé stali nikým nezpochybňovanými tahouny Evropy (vcelku nechtěně, vlivem slabosti a problémů ostatních zemí) a této nové roli se berlínští politici i diplomaté před našima očima učí. … Bohuslav Sobotka v tomto kontextu svou úlohu zvládl. Působil takřka merkelovsky věcně a na tiskové konferenci nastínil dvě české evropské priority: sblížení životní úrovně v zemích EU a bezpečnost, včetně vytvoření evropské armády a k jejímu využití potřebné společné zahraniční politiky. EU skutečně přežije pouze tehdy, pokud pro Němce, Italy, Čechy i Řeky naplní příslib blahobytu, který stál u jejího zrodu…Respekt
2016

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   13 06 2024