hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
promerkelovskypřísl.
…v polovině loňského prosince vládnoucí lidovecký předseda Mariano Rajoy (59) před shromáždění vlivných podnikatelů na symbolické půdě madridské centrály společnosti Telefónica na proslulé Gran Vía, hlavní tepně Madridu. Rajoy optimistickým a dobře připraveným proslovem oficiálně oznámil ukončení ekonomické krize ve Španělsku, byť by se o reálných ekonomických číslech dalo spekulovat. … Promerkelovsky orientovaný Rajoy si vytyčil prvořadý úkol: dostat v příštím roce nezaměstnanost pod 22,5 procenta. Toto magické číslo představuje údaj z roku 2011, kdy pravicoví lidovci přebírali vládu po neúspěšných socialistech. Podle Rajoye se však Španělsko už teď dostalo z toho nejhoršího: z "nemocného" člena Evropské unie žádajícího v roce…Týden
2005

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   13 06 2024