Jak citovat
cls

Databáze excerpčního materiálu Neomat (2015) [online]. Verze 3.0. Praha: Oddělení současné lexikologie a lexikografie Ústavu pro jazyk český AV ČR. Cit. 2024-06-14. <http://neologismy.cz/>.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
antinečasovskýpříd.
Druhý vrchol vládní krize nastal ve chvíli zveřejnění rozhovoru tajně pořízeného lidmi z Bártova křídla ve Věcech veřejných se šéfkou poslaneckého klubu VV Kristýnou Kočí, která popisuje, jak se šéfem poslaneckého klubu ODS panem Tluchořem chtěla vyvolat rebelii ve VV. Tito poslanci připomínají slavnou filmovou dvojici Bonnie a Clyde, která…Reflex
2011
antinečasovskýpříd.
Na kongresu občanských demokratů v pražských Letňanech se sice nebude volit vůbec, přesto se tam může odehrávat alespoň jakés takés drama. Obecně sice znalci poměrů v ODS odhadovali, že "vystoupí Petr Nečas, pochválí nás, jak jsme dobří a co vše z reforem jsme už prosadili. Pak se přihlásí o slovo…Lidové noviny
2011
antinečasovskýpříd.
…už tak oslabenou pozici. Teprve v jedenáct hodin v noci prvního kongresového dne získali tluchořovci v zákulisí přísliby společného hlasování s některými kraji. Následně oznámili kandidaturu Ivana Fuksy na předsedu občanských demokratů. Už druhý den ráno se ukázalo, že je mnoho jejich spojenců ze sobotního večera rychle opustilo. Kromě principiálně antinečasovskýc…Reflex
2012
Export dat
cls

Pro import exportovaného souboru dat ve formátu *.csv je třeba při načtení do programu Microsoft Excel 2010 v Průvodci importem textu zaškrtnout pole Oddělovač textu, pak stisknout tlačítko Další. V kartě Nastavení oddělovačů dat je nutné v sekci Oddělovače vybrat volbu Středník. V poli Textový kvalifikátor je třeba vybrat volbu " a potvrdit tlačítkem Další. Pak už je možné nastavit si v Průvodci importem textu v poli Náhled dat formát textu v jednotlivých sloupcích: obecný, text, datum nebo Neimportovat sloupec (přeskočit). Výsledek exportu potvrdíme tlačítkem Dokončit.

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   13 06 2024