Podmínky užití materiálu z databáze Neomat
cls

Lexikální materiál získaný z těchto sbírek smí být využíván pouze pro nekomerční účely, pro výzkum nejnovějšího stavu české slovní zásoby, pro výuku češtiny atp. Bude-li zde uveřejněný materiál použit v publikacích, musí být citován jeho zdroj, tj. databáze Neomat.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
Nečasovpodst. m.
Nečasovo maskování je skvělé. Když je nejhůř, dokáže zahrát i Klementa Gottwalda v jeho nejlepších letech. "Ať platí bohatí," volá vlastně kruťácký pravicový premiér. A zároveň výslovně ujišťuje, že "rodiny s dětmi budou kompenzovány". Už aby Zlínští pomalu zase přemalovávali cedule na Nečasov. Co když ale bude premiér odhalen? Co když se zjistí, že bohatí lidé ve svém spotřebním koši zvýšenou sazbu ani nezaznamenají, zatímco chudí se setsakramentsky prohnou? Vždyť v audině ani soukromém tryskáči se hauzírovat světem nemusí (a nakonec ani firmu nad vodou držet), zatímco jíst je nutné a lítat po…Právo
2011

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   27 03 2023