Jak citovat
cls

Databáze excerpčního materiálu Neomat (2015) [online]. Verze 3.0. Praha: Oddělení současné lexikologie a lexikografie Ústavu pro jazyk český AV ČR. Cit. 2024-06-14. <http://neologismy.cz/>.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
protiokamurovskýpříd.
…nový zákon o exekutorech, místopředseda Novák, je sám obtížen mnoha exekucemi. Výsledkem bylo jeho odstoupení a postupná emancipace poslaneckého klubu, která vyvrcholila minulý týden, když si poslanci do svého čela zvolili nového předsedu. Podle prvních prohlášení budou usilovat o větší vnitřní demokracii, otevření a politickou standardizaci. Bude zajímavé sledovat, jestli protiokamurovský převrat v poslaneckém klubu zastaví evidentní rozpad tohoto protestního hnutí…Reflex
2015
protiokamurovskýpříd.
…v níž se výkonný tajemník a předseda stávají pány nad finančními prostředky, které stát poskytuje politickým stranám na jejich činnost. … Dnes víme, že na účet poslance Okamury došly celkově čtyři milióny korun. Po zveřejnění článků nastal v Úsvitu, především v jeho poslaneckém klubu, poprask. Poslanec a dnes jeden z dnešních protiokamurovskýc…Reflex
2015
protiokamurovskýpříd.
…se po vstupu do sněmovny na podzim roku 2013 emancipoval, začal manipulovat se stranickou kasou a jeho tehdejší spojenec Vít Bárta nad ním ztratil kontrolu. Před půl rokem proto Okamuru poslanecký klub, o jehož chodu má Bárta díky třem poslancům pocházejícím z "véček" dobrý přehled, vyšachoval ze hry. Zbylých osm "protiokamurovskýc…Lidové noviny
2015
Export dat
cls

Pro import exportovaného souboru dat ve formátu *.csv je třeba při načtení do programu Microsoft Excel 2010 v Průvodci importem textu zaškrtnout pole Oddělovač textu, pak stisknout tlačítko Další. V kartě Nastavení oddělovačů dat je nutné v sekci Oddělovače vybrat volbu Středník. V poli Textový kvalifikátor je třeba vybrat volbu " a potvrdit tlačítkem Další. Pak už je možné nastavit si v Průvodci importem textu v poli Náhled dat formát textu v jednotlivých sloupcích: obecný, text, datum nebo Neimportovat sloupec (přeskočit). Výsledek exportu potvrdíme tlačítkem Dokončit.

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   13 06 2024