Jak citovat
cls

Databáze excerpčního materiálu Neomat (2015) [online]. Verze 3.0. Praha: Oddělení současné lexikologie a lexikografie Ústavu pro jazyk český AV ČR. Cit. 2023-09-26. <http://neologismy.cz/>.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
odparoubkovánípodst. s.
Do vedení ČSSD chce kandidovat i kritik bývalého šéfa strany Jiřího Paroubka, čerstvý severočeský poslanec Jaroslav Foldyna. "Na předsedu se necítím, ale o pozici místopředsedy bych se rád ucházel," řekl Foldyna iDNES.cz. Ve vedení strany se chce údajně podílet na jejím "odparoubkováníMladá fronta Dnes
2010
odparoubkovánípodst. s.
ČSSD čeká "odparoubkování" # Hlásit se k Jiřímu Paroubkovi už dnes ani v ČSSD není sexy. Ve straně přibývá politiků, kteří otevřeně říkají, že oranžoví musí vybrat nejen nového předsedu, ale hlavně zásadně změnit způsob, jímž se sociální demokracie snaží voliče oslovit. "Sociální demokracie se musí odparoubkovat," říká třeba děčínský sociální demokrat Jaroslav Foldyna…Mladá fronta Dnes
2010
odparoubkovánípodst. s.
…i výroků členů ČSSD na Facebooku (což je zjevná výtka k Paroubkovi). Bývalý předseda může kalkulovat s tím, že případný volební propadák strany by kvůli hašteření jeho nástupců mohl znamenat i posílení hlasů, které volají po Paroubkově návratu do nejužšího vedení partaje. Zatím ale v ČSSD převládá spíše volání po "odparoubkování" a změně konfrontační politiky…Týden
2010
Export dat
cls

Pro import exportovaného souboru dat ve formátu *.csv je třeba při načtení do programu Microsoft Excel 2010 v Průvodci importem textu zaškrtnout pole Oddělovač textu, pak stisknout tlačítko Další. V kartě Nastavení oddělovačů dat je nutné v sekci Oddělovače vybrat volbu Středník. V poli Textový kvalifikátor je třeba vybrat volbu " a potvrdit tlačítkem Další. Pak už je možné nastavit si v Průvodci importem textu v poli Náhled dat formát textu v jednotlivých sloupcích: obecný, text, datum nebo Neimportovat sloupec (přeskočit). Výsledek exportu potvrdíme tlačítkem Dokončit.

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   25 09 2023