Podmínky užití materiálu z databáze Neomat
cls

Lexikální materiál získaný z těchto sbírek smí být využíván pouze pro nekomerční účely, pro výzkum nejnovějšího stavu české slovní zásoby, pro výuku češtiny atp. Bude-li zde uveřejněný materiál použit v publikacích, musí být citován jeho zdroj, tj. databáze Neomat.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
paroubkovštinapodst. ž.
…Villonem: "Jsem stranický, jsem zastánce všech stran." To je můj volební názor. Já mám totiž levicový myšlení, ale volím pravici. S výsledkem voleb jsem ohromně spokojenej, pomohl jsem posunout dopředu TOP 09. Nejsem ani tak pravicovej, spíš se snažím bejt moudrej - a když se levice pořád zvrhá do takový tý paroubkovštiny… Toho pingla nesnáším. Pro mě jsou sice mnohem důležitější volby komunální, ale Karimu jsem svůj hlas odevzdal. Volím vždycky jen kamarády, protože je znám…Reflex
2010
paroubkovštinapodst. ž.
Svůj stín nepřekročila ani ČSSD. Vystoupení Bohuslava Sobotky bylo obsahově zcela paroubkovské; jen zbavené "paroubkovštiny". Sobotka sjel vládu za tvrdé škrty, rozumnou alternativu ale nenabídl. Šetřit se dle něj až tolik nemusí, neboť ekonomika v dalším roce poroste o "dvě, tři nebo i čtyři procenta". Prognóza je to stejně vágní jako odvážná. Opravdu by stavěl rozpočet na rychlém růstu ve chvíli, kdy se ukazuje, že…Hospodářské noviny
2010

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   23 04 2024