Jak citovat
cls

Databáze excerpčního materiálu Neomat (2015) [online]. Verze 3.0. Praha: Oddělení současné lexikologie a lexikografie Ústavu pro jazyk český AV ČR. Cit. 2024-04-22. <http://neologismy.cz/>.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
paroubkovnépodst. s.
…V minulém daňovém systému platili nejvyšší sazbu daně lidé s příjmem nad 27 tisíc korun měsíčně. Jenže tam se Paroubkovi do příštích voleb, díky současnému velmi vysokému růstu mezd, posune hodně velká část populace, a tedy i jeho voličů. Chce jim opravdu zvýšit daňové zatížení, byť jen o třicet korun paroubkovného? Jestli ne, bude muset hodně posunout daňová pásma. Paroubek naznačuje, že pro příjmy nad 40 tisíc chce zvýšit daně na 30 procent. I tak se to však bude týkat hodně lidí. Prostor pro úlevy těm nejchudším se mu zmenší…Mladá fronta Dnes
2008
paroubkovnépodst. s.
…od paní Paroubkové chodit. Víte však, co s tou rekonstrukcí musela mít práce? Kde měla na psaní dopisů vzít čas? Přispějte jí znovu, přátelé, a pomozte jí tam nějaké děti na rekreaci dovézt. Protože jinak si my ostatní budeme muset myslet, že jste tehdy prostě premiérem zavržené exmanželce vyplatili jakési "paroubkovné". Ne z dobrého srdce, ale kvůli vašim závazkům vůči mocnému politikovi. A zneužít k takovému účelu jména skupiny těch nejmenších a nejbezmocnějších z nás je prostě hnusné…Mladá fronta Dnes
2012
Export dat
cls

Pro import exportovaného souboru dat ve formátu *.csv je třeba při načtení do programu Microsoft Excel 2010 v Průvodci importem textu zaškrtnout pole Oddělovač textu, pak stisknout tlačítko Další. V kartě Nastavení oddělovačů dat je nutné v sekci Oddělovače vybrat volbu Středník. V poli Textový kvalifikátor je třeba vybrat volbu " a potvrdit tlačítkem Další. Pak už je možné nastavit si v Průvodci importem textu v poli Náhled dat formát textu v jednotlivých sloupcích: obecný, text, datum nebo Neimportovat sloupec (přeskočit). Výsledek exportu potvrdíme tlačítkem Dokončit.

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   16 04 2024