hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
tanorektičkapodst. ž.
…sluníčka. Slunce kromě dobré nálady a vitaminu D zprostředkovává i opálení pokožky. Ale nic se nemá přehánět. Jestliže máte pocit, že je vaše kůže pořád extrémně světlá, přestože ostatní vás považují za opáleného ažaž a další vystavování se slunečním paprskům nebo návštěvy solária vám rozmlouvají, patrně trpíte tanorexií. Tanorektik či tanorektička pociťují nutkavou potřebu udržovat si velmi tmavé opálení, ačkoli jsou si vědomi zdravotních rizik. Představa, že vynechají plánované opalování, je naplňuje nesmírnou úzkostí…Pátek Lidových novin
2018
tanorektičkapodst. ž.
Být krásně opálená je si příjemné a třeba i sexy, ale touha po čokoládové kůži leckdy hraničí s posedlostí a závislostí. Anorektičku poznáte podle přílišné hubenosti. Tanorektičku zase podle přílišného opálení. Ano, i taková "nemoc" existuje. Zatímco o anorexii se píše všude, tanorexie příliš známá není, přestože v dlouhodobějším plánu…Harper's Bazaar
2008

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   07 12 2023