Podmínky užití materiálu z databáze Neomat
cls

Lexikální materiál získaný z těchto sbírek smí být využíván pouze pro nekomerční účely, pro výzkum nejnovějšího stavu české slovní zásoby, pro výuku češtiny atp. Bude-li zde uveřejněný materiál použit v publikacích, musí být citován jeho zdroj, tj. databáze Neomat.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
vigorexiepodst. ž.
…italské studie dokonce muži mezi ortoretiky převažují. Údajně proto, že se cítí nejistí z nových nároků, které na ně klade vládnoucí kult těla, jenž byl dosud doménou žen. Faktem je, že našinci se zatím spíš než ke zdravé výživě upínají k výrobě svalů. Což se v případě závislosti označuje jako vigorexie. Případně k workoholismu, který až na objekt závislosti vykazuje podobné rysy jako ortorexie. Typicky české opovrhování těmi, kteří mají svého psychoterapeuta, pak touhle optikou působí poněkud zcestně. Zvládnout strach je evidentně na pořadu dne…Pátek Lidových novin
2012

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   13 06 2024