hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
fendrychovsko-rumlovskýpříd.
…různé lidi, co se dá. Hází tedy špínu i na Karla Machovce, který je do skandálu sice zapletený, ale z něhož Zeman už před časem udělal jediného obětního beránka. Hází špínu a novináře, kteří kdysi o "Bamberku" informovali. Zmínit je třeba i stále opakovanou frázi o tom, že aféra má "fendrychovsko-rumlovský rukopis", což je důkaz asi stejné výpovědní hodnoty, jako když má něco rukopis "baštovsko-lánský…Lidové noviny
1999
fendrychovsko-rumlovskýpříd.
…administrativního aparátu, či bamberskou dohodu. Tato aféra - interaktivní detektivka - není zajímavá ani tak věcně (co je falzifikát, kdo si na co vzpomíná, co byla skutečná pravda při jednáních a kolik jich bylo), jako v projevení charakteru. Snad nejvíc je možné zazlívat import mečiarismu do české politiky (ničím nepodložená konstrukce o fendrychovsko-rumlovském politickém atentátu je ze stejného rodu jako předcházející kufříková konstrukce). O "druhém kufříku" jako o nepodařené one man show se snad ani rozepisovat nemusíme. Zatím ještě, chválabohu, v české aférologii sympaticky chybějí příběhy akční krimi v režii státních institucí (únosy, vraždy, vylučování z Parlamentu). Kdo však ví, co se může…ČNK_syn
1998
Export dat
cls

Pro import exportovaného souboru dat ve formátu *.csv je třeba při načtení do programu Microsoft Excel 2010 v Průvodci importem textu zaškrtnout pole Oddělovač textu, pak stisknout tlačítko Další. V kartě Nastavení oddělovačů dat je nutné v sekci Oddělovače vybrat volbu Středník. V poli Textový kvalifikátor je třeba vybrat volbu " a potvrdit tlačítkem Další. Pak už je možné nastavit si v Průvodci importem textu v poli Náhled dat formát textu v jednotlivých sloupcích: obecný, text, datum nebo Neimportovat sloupec (přeskočit). Výsledek exportu potvrdíme tlačítkem Dokončit.

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   19 09 2023