Podmínky užití materiálu z databáze Neomat
cls

Lexikální materiál získaný z těchto sbírek smí být využíván pouze pro nekomerční účely, pro výzkum nejnovějšího stavu české slovní zásoby, pro výuku češtiny atp. Bude-li zde uveřejněný materiál použit v publikacích, musí být citován jeho zdroj, tj. databáze Neomat.

Jak citovat
cls

Databáze excerpčního materiálu Neomat (2015) [online]. Verze 3.0. Praha: Oddělení současné lexikologie a lexikografie Ústavu pro jazyk český AV ČR. Cit. 2024-07-20. <http://neologismy.cz/>.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
fendrychovsko-rumlovskýpříd.
…různé lidi, co se dá. Hází tedy špínu i na Karla Machovce, který je do skandálu sice zapletený, ale z něhož Zeman už před časem udělal jediného obětního beránka. Hází špínu a novináře, kteří kdysi o "Bamberku" informovali. Zmínit je třeba i stále opakovanou frázi o tom, že aféra má "fendrychovsko-rumlovský rukopis", což je důkaz asi stejné výpovědní hodnoty, jako když má něco rukopis "baštovsko-lánský…Lidové noviny
1999
fendrychovsko-rumlovskýpříd.
…administrativního aparátu, či bamberskou dohodu. Tato aféra - interaktivní detektivka - není zajímavá ani tak věcně (co je falzifikát, kdo si na co vzpomíná, co byla skutečná pravda při jednáních a kolik jich bylo), jako v projevení charakteru. Snad nejvíc je možné zazlívat import mečiarismu do české politiky (ničím nepodložená konstrukce o fendrychovsko-rumlovském politickém atentátu je ze stejného rodu jako předcházející kufříková konstrukce). O "druhém kufříku" jako o nepodařené one man show se snad ani rozepisovat nemusíme. Zatím ještě, chválabohu, v české aférologii sympaticky chybějí příběhy akční krimi v režii státních institucí (únosy, vraždy, vylučování z Parlamentu). Kdo však ví, co se může…ČNK_syn
1998

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   16 07 2024