Podmínky užití materiálu z databáze Neomat
cls

Lexikální materiál získaný z těchto sbírek smí být využíván pouze pro nekomerční účely, pro výzkum nejnovějšího stavu české slovní zásoby, pro výuku češtiny atp. Bude-li zde uveřejněný materiál použit v publikacích, musí být citován jeho zdroj, tj. databáze Neomat.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
zemangirlpodst. ž. neskl.
K dívčí válce se schyluje mezi Kateřinou Brožovou (36) a Alicí Bendovou (31)! Obě krásky jsou v nejužším výběru na hlavní ženskou roli sličné agentky CIA v připravovaném filmovém trháku Major Zeman se vrací. A obě o roli krásné agentky Agathy, která by z nich udělala českou "zemangirl" hodně stojí! "Ta role se mi líbí," říká Brožová. "Přeju ji sobě," kontruje Bendová. Obě dámy si jsou totiž velmi dobře vědomy, že film o legendárním Zemanovi se stane diváckým hitem příštího roku a hlavní hrdince přinese nejen zajímavý honorář, ale především pořádnou popularitu…Blesk
2005

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   27 02 2024