hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
bekinážpodst. ž.
…beige - béžové barvy jejich sukní. … Po počáteční nedůvěře si k nim městské obyvatelstvo začalo nacházet cestu - staraly se jim totiž o nemocné a umírající, praly prádlo, dávaly kondice, a přitom se chovaly cudně jako jeptišky. S jedním podstatným rozdílem - neskládaly řeholní slib. Kdykoli se tedy mohly sebrat, provdat se, z bekináže odejít, a ještě k tomu si odnést jmění, které si s sebou přinesly. Není divu, že tato nová forma rebelujícího soužití v té době nabývá na věhlasu a spousta žen - panny i vdovy - se hrnou do náručí ženských komunit…Týden
2018

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   17 06 2024