hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
brandmanažerkapodst. ž.
Takové smažené bramborové lupínky americké značky Pringles s příchutí krevetového koktejlu či kyselé okurky s koprem by na pultech našich obchodů asi velké terno neudělaly. "Češi patří spíše ke konzervativním spotřebitelům. Nejprodávanější jsou u našich zákazníků už několik let tradiční solené chipsy," řekla Týdnu Hana Plešmídová, brandmanažerka Lay's ze společnosti PepsiCo. A to i přesto, že u této značky najdeme v nabídce i chilli s limetkou, pikantní kuřecí křidélka nebo wasabi. Podobnou zkušenost má i další výrobce smažených brambůrků Bohemia Chips. Česká nechuť k novotám se ale projevuje i u jiných potravin. Z čokolád u nás vede…Týden
2018

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   16 07 2024