hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
cortenpodst. m.
Dispozici domu oživují dvě krytá poloatria, která jsou "zakousnutá" do obývacího pokoje ze severní a jižní strany a v horké Argentině poskytují příjemný úkryt před ostrými slunečními paprsky. Okna ložnic jsou chráněna posuvnými panely z cortenu. Interiéry jsou navržené minimalisticky - podlahy jsou z kletovaného betonu, solitérní kusy nábytku v obýváku doplňují retro kamna, scenérii dotvářejí už jen pohledy do proměnlivé přírody v okolí. Do ložnic a dětských pokojů se tentokrát nepodíváme - majitelé domu si přáli zachovat své soukromí…Dům a zahrada
2015
cortenpodst. m.
…ať už mají praktický, či ryze dekorativní význam. Než tenhle nápad zavrhnete, podívejte se, jak s ním naložili zahradní designéři, kteří si korodující materiály oblíbili natolik, že je nechávají promlouvat i z velkých ploch. Ploty, pergoly, schody, vodní nádrže či květináče a nábytek se nejčastěji vyrábějí z odolného a trvanlivého cortenu. Ale také objekty z jiných kovů, u nichž vrstvička rzi prozrazuje dlouhou historii, propůjčí zahradě zajímavý charakter…Dům a bydlení
2016
cortenpodst. m.
…svém oboru velmi známou postavou. Nejenže se jeho realizace pravidelně objevují v různých výběrech a publikacích o současné architektuře - za svou práci získal i řadu ocenění. Jeho styl asi nejlépe vystihuje důmyslná jednoduchost propojená s přírodou. Plecháč to ostatně svým charakterem potvrzuje. … Z venkovní části je vše opláštěno předzrezlým plechem (corten). Nedílnou součástí projektu pak byly sadové úpravy. Dům se tak po prvotním odmítnutí veřejností přirozeně zapojil do liniové zástavby…Ego!
2017
Export dat
cls

Pro import exportovaného souboru dat ve formátu *.csv je třeba při načtení do programu Microsoft Excel 2010 v Průvodci importem textu zaškrtnout pole Oddělovač textu, pak stisknout tlačítko Další. V kartě Nastavení oddělovačů dat je nutné v sekci Oddělovače vybrat volbu Středník. V poli Textový kvalifikátor je třeba vybrat volbu " a potvrdit tlačítkem Další. Pak už je možné nastavit si v Průvodci importem textu v poli Náhled dat formát textu v jednotlivých sloupcích: obecný, text, datum nebo Neimportovat sloupec (přeskočit). Výsledek exportu potvrdíme tlačítkem Dokončit.

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   23 07 2024