Jak citovat
cls

Databáze excerpčního materiálu Neomat (2015) [online]. Verze 3.0. Praha: Oddělení současné lexikologie a lexikografie Ústavu pro jazyk český AV ČR. Cit. 2023-09-29. <http://neologismy.cz/>.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
ezomagorpodst. m.
Vezmu asi nejhnusnější a nejnechutnější příklad, ke kterýmu sem se kdy dostala. Máme ezomagora, vygooglila sem, že si říká Michal Shark. Máma tohohle kokota dostala rakovinu. Ezomagor ji začal přesvědčovat, že je to "nahromaděná zlost" a jánevimco a že je původcem vlastně její nynější partner (kterej nebyl jeho otec, otce měl mrtvýho). Máma svýho partnera opustila. Ezomagor zmanipuloval vlastní matku a zakáže jí chodit na chemoterapii, která by ji prej zabila. Místo toho ji "léčil" sám. Džusíkama…Internet
2017

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   27 09 2023