hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
flower powerpodst. ? neskl.
Zatímco se M. Vopěnka zaobírá mezigeneračním napětím a posuny, já se musím přiznat…, o čem nevím, zda je to dobré, či špatné. Nepatřím k žádné generaci. Příliš mladý na "flower power", příliš starý na punk…Literární noviny
1993
flower powerpodst. ? neskl.
Šéfové velkých nahrávacích společností po průšvizích svých kolegů z branže, kteří si nechali pláchnout budoucí rockové hvězdy, znejistěli a pro jistotu dávali šanci i praštěným avantgardním géniům. Jen tak se mohlo stát, že Zappa natočil své první desky: ke svému zviditelnění dovedl využít i vlny antiestablishmentu provázející hnutí flower power a odpor proti válce ve Vietnamu. Prvé desky obsahovaly symboliku, která hnutí hippies musela zaujmout…Lidové noviny
2021

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   16 07 2024