Podmínky užití materiálu z databáze Neomat
cls

Lexikální materiál získaný z těchto sbírek smí být využíván pouze pro nekomerční účely, pro výzkum nejnovějšího stavu české slovní zásoby, pro výuku češtiny atp. Bude-li zde uveřejněný materiál použit v publikacích, musí být citován jeho zdroj, tj. databáze Neomat.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
gumovatslov. ned.
…co komunisti udělali po roce 1948, když systematicky "gumovali" určité části dějin, jako kdyby nebyly…Rudé právo
1992
gumovatslov. ned.
…zatímco se Západní Berlín snažil zachovat tradiční půdorysy, gumovali ve východní části paměť města podle plánu…ČNK_syn
1997
gumovatslov. ned.
gumujeOna Dnes
2018
gumovatslov. ned.
Šumava - Motorkáři řádili v Národním parku Šumava. Na silnici v Modravě túrovali motory, tzv. gumovali, předváděli kaskadérské kousky. Měli ale smůlu, viděla je strážkyně NP Šumava, která jejich chování natočila. "To, co předvedli v Modravě motorkáři na strojích s českými registračními značkami, je v národním parku nepřípustné. Naši strážci ale nemohou v takovém případě zasáhnout, neboť se to dělo na státní silnici. Ti motorkáři nevjeli…Klatovský deník
2020

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   23 07 2024