hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
haťapkapodst. ž.
…dostal i do větší fabie. Stejně jako její 1.2 HTP je litrový motor v citigu tříválec, ale postavený úplně znovu. Uživatelsky je citelný rozdíl v kultivovanosti - mrňousův motor má téměř neznatelné vibrace, ubylo i drndícího zvuku, pro tříválce typického - a kupodivu se chová úplně jinak v otázce spotřeby. Zatímco "haťapka" při rychlé stíhací jízdě vypije klidně deset litrů benzinu na stovku, citigo se při dálniční honičce spokojí se sedmi. Přijde vám jako nesmysl mluvit o dálničních trasách u městského auta? Po několika stech dálničních kilometrech musíme říct, že nám ne. I slabší agregát ze dvou nabízených (44 a 55 kW…Mladá fronta Dnes
2012

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   02 10 2023