hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
houbologpodst. m.
Klasickým příkladem je kamarád Jirka Moravec, který se vedle brouků zajímal i o houby a plísně, a protože o nich úspěšně psal, pozvali ho na sjezd "houbologů" do Japonska, kde měl několik přednášek a předsedal jedné sekci. Když před něj umístili cedulku profesor Moravec, bránil se, že není profesor. "Dobře, tak tam napíšeme doktor Moravec," navrhli. A on povídal: "Já nejsem ani doktor! - "A co jste?" - "Zásobovač v autoservisu," usmál se. Teď publikuje nádherné knížky o jihoamerických…Reflex
2021

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   16 07 2024