Jak citovat
cls

Databáze excerpčního materiálu Neomat (2015) [online]. Verze 3.0. Praha: Oddělení současné lexikologie a lexikografie Ústavu pro jazyk český AV ČR. Cit. 2024-07-20. <http://neologismy.cz/>.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
hybridně-elektrickýpříd.
…nabídce mnoha značek, například Hyundai (model Kona a Ioniq), Kia (Stonic) nebo Mitsubishi (Outlander). V České republice se hybridy na registracích nových vozidel aktuálně podílejí necelými třemi procenty. Za první pololetí letošního roku, kdy Svaz dovozců automobilů eviduje 128 498 registrovaných automobilů, bylo 3674 z nich zařazeno do kategorie s hybridně-elektrickým pohonem, přičemž 128 bylo plug-in hybridů, tedy vozů se spalovacím i elektrickým motorem, jejichž baterie je možné dobíjet ze zásuvky…Týden
2019

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   16 07 2024