hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
infobudkapodst. ž.
…skládáním zvlášť libuje, kdežto pro češtinu je v takovém případě typičtější dvojslovné pojmenování ve formě přívlastkového spojení: kuřácká budka je doložena nejméně od roku 2007, existuje i záchodová budka a nejznámější, i když momentálně vymírající je telefonní budka. Víceslovné a jednoslovné pojmenování mohou fungovat vedle sebe, například informační budka a infobudka, meteorologická budka a meteobudka…Pátek Lidových novin
2018

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   23 07 2024