Podmínky užití materiálu z databáze Neomat
cls

Lexikální materiál získaný z těchto sbírek smí být využíván pouze pro nekomerční účely, pro výzkum nejnovějšího stavu české slovní zásoby, pro výuku češtiny atp. Bude-li zde uveřejněný materiál použit v publikacích, musí být citován jeho zdroj, tj. databáze Neomat.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
judikátně-precedentnípříd.
…přitom samozřejmostí v jiných vyspělejších státech (nejen) Evropské unie, a navíc je v řadě zemí tento svobodný přístup dokonce zcela bezplatný. I neprávníkovi je patrně jasné, že znalost soudních rozhodnutí (resp. judikatury - tedy těch významnějších soudních rozhodnutí) je velice důležitá. A to i přes skutečnost, že u nás nemáme anglosaský "judikátně-precedentní" systém, ale evropský kontinentální - neprecedenční. I u nás z povahy věci samé platí, že kdo nezná pořádně judikaturu, nezná (a ani znát de facto nemůže) ani právo jako takové…Právo
2017

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   17 06 2024