hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kolenotechnapodst. ž.
…v minulosti si naši jezdci museli shánět auta pro závody všelijak, využívali vlastního umu ke zdokonalování výkonu motoru, byla to taková kolenotechnavyslTV
1993
kolenotechnapodst. ž.
Stalo se už takřka obrozeneckou tradicí, že zásadní lexikony skutečně živého českého jazyka u nás neprodukují akademická pracoviště, nýbrž poučení nadšenci, kteří je sestavují metodou kolenotechny, tedy doma na koleni. Na mysli mám kupř. Ivana Kubíčka, Patrika Ouředníka, Jaroslava Suka, Jana Huga a v posledních letech i Martina Kavku, spravujícího…Lidové noviny
2017

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   20 05 2024