hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
larvožroutpodst. m.
Zatímco vyčerpaný sameček po mnohahodinové kopulaci za chůze "odpadne", samička má pořád dost sil: na stinné místo v listí naklade i stovku vajíček. Z nich se během května líhnou nymfy, které páchnou tak moc, že odpuzují případné larvožrouty. Nymfa se musí pětkrát svléknout, než je schopná přežít. Dospělá, čerstvě vylíhnutá ploštice je světle růžová, vlastně úplně nahatá. Postupně se zbarví do černočervena a ztvrdne jí krunýř…Magazín Víkend Dnes
2016

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   16 04 2024