hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
nízkoreziduálnípříd.
…zůstávaly stranou zájmu velkých obchodníků, alespoň v tom smyslu, že o jejich přítomnosti se zákazník u regálu nedozví nic. V zahraničí jsou přitom běžná označení zboží "bez pesticidů". I u nás by se ale mělo již brzy objevit něco podobného. Internetové obchody Rohlík.cz a Košík.cz začaly propagovat takzvanou nízkoreziduální zeleninu, kde je znatelně nižší množství používané chemie a cena je blízká "normálnímu" stříkanému ovoci a zelenině. Britské Tesco chystá s místním pěstitelem uvést na trh rajčata označená nálepkou "pěstováno bez pesticidů…Mladá fronta Dnes
2019
nízkoreziduálnípříd.
…Nemyslím si, že by byly biopotraviny módou, spíše naopak, budou se podle mého názoru konzumovat stále více," říká Václava Kunová. "Na druhé straně jen biem celý svět nenakrmíte, takže se bez konvenčního pěstování potravin neobejdeme. Čím dál důležitější tedy bude tzv. nízkoreziduální produkce, při níž se ochrana rostlin proti škodlivým organismům provádí tak, že zbytky použitých pesticidů jsou v plodinách pod stanoveným limitem," uzavírá Jana Hajšlová…Ona Dnes
2020

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   20 05 2024