Podmínky užití materiálu z databáze Neomat
cls

Lexikální materiál získaný z těchto sbírek smí být využíván pouze pro nekomerční účely, pro výzkum nejnovějšího stavu české slovní zásoby, pro výuku češtiny atp. Bude-li zde uveřejněný materiál použit v publikacích, musí být citován jeho zdroj, tj. databáze Neomat.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
pravdoláskařskypřísl.
…volbám zabezpečilo do konce života. Anglie, která nehostila šampionát od roku 1966, senzačně utřela. Vyhrála síla ruského pragmatismu a Putinova ekonomického charismatu. … A Evropská unie si myslí, že se právě tahle organizace plná podivných individuí ze všech koutů světa, jimž prioritně jde o naplněné kapsy a příjemné vztahy s mocnými, "pravdoláskařsky" postaví do čela protiruského odboje? Vtipné. Sebrat pořadatelství šampionátu Rusku kvůli ukrajinské intervenci navrhla Evropská unie fotbalové organizaci v minulém týdnu. FIFA samozřejmě reagovala podle očekávání: "Nesebereme." Jedním z nejdůležitějších sponzorů světového fotbalu je ruský Gazprom. Už jen tato skutečnost ukazuje jasnou fotbalovou prioritu. Jednoduše - jde o byznys. FIFA ví…Týden
2014
pravdoláskařskypřísl.
Vaše úvodníky čtu rád a většinou s nimi souhlasím. Jen občas ujedete pravdoláskařsky (viz zpívající agent), ale proč odsuzujete názor BIS? Podle mne konečně někdo řekl pravdu…Reflex
2019

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   17 06 2024