Podmínky užití materiálu z databáze Neomat
cls

Lexikální materiál získaný z těchto sbírek smí být využíván pouze pro nekomerční účely, pro výzkum nejnovějšího stavu české slovní zásoby, pro výuku češtiny atp. Bude-li zde uveřejněný materiál použit v publikacích, musí být citován jeho zdroj, tj. databáze Neomat.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
pravdoláskovníkpodst. m.
…rozhodně ne tam, kde chybí sebevědomá občanská společnost, založená na sdílených hodnotách. Není nápadné, proč je koncept občanské společnosti (mimochodem ústavní koncept) u nás tak soustavně zpochybňován? Není snad zřejmé, že jeho odpůrci se chtějí jen zbavit veřejné kontroly? Jděte, milánkové, do politiky a pak se budeme bavit. Jste pouhými pravdoláskovníky, ostatně kolik divizí má papež? To jsou svérázy národního politického lovu. Zapomeňte na bizarní teorie, toho času pražskohradní, to je jen zábavná mlha. Jde o jediné, ujistit veřejnost, že politickou odpovědnost smějí dovozovat jen politikové mezi sebou; veřejnosti do toho nic není…Lidové noviny
2011

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   17 06 2024